W listopadzie w grupie Wesołych misiów:

9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 nasza grupa wraz z dziećmi i nauczycielkami z innych grup przedszkolnych przystąpiła do bicia "Rekordu dla Niepodległej". Wszyscy spotkaliśmy się w sali gimnastycznej naszego przedszkola, aby wziąć udział w realizacji nowego pomysłu na świętowanie stulecia niepodległości Polski. Polegał on na wspólnym odśpiewaniu Hymnu Polski. Maluszki aktywnie włączyły się do akcji i dzielnie się spisały trzymając w rączkach biało-czerwone flagi i śpiewając Hymn wraz ze starszymi koleżankami i kolegami.

 

16 listopada odbyła się bardzo ważna uroczystość dla grupy Wesołych misiów i wszystkich dzieci, które zaczęły uczęszczać do naszego przedszkola od 1 września tego roku, a mianowicie – Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci w towarzystwie swoich pań, rodziców i najbliższej rodziny pojawiły się przejęte i odświętnie ubrane w sali gimnastycznej naszego przedszkola. Wszystkich zebranych uśmiechem i ciepłymi słowami powitała Dyrektor Przedszkola – Pani Edyta Kowalska. Po krótkim, ale jakże wdzięcznym występie dzieci nastąpiła ta najważniejsza chwila – pasowanie na przedszkolaka. Pani Dyrektor za pomocą ogromnego ołówka przystrojonego kokardą dokonała pasowania dzieci z grupy I, II i III, które od tej pory stały się pełnoprawnymi przedszkolakami. Ukoronowaniem tej wzruszającej i podniosłej uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów i słodki poczęstunek.

 

19 listopada uczestniczyliśmy w spotkaniu z niezwykłym gościem – Koziołkiem Matołkiem, który przybył do nas, aby opowiedzieć nam swoje ciekawe i śmieszne przygody, bo jak wiadomo... w Pacanowie kozy kują, więc koziołek mądra głowa, błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa. Spotkanie z tym bajkowym bohaterem było niezwykle wesołe i pouczające. Dzieci chętnie bawiły się z Koziołkiem, a potem zostały przyjęte do Klubu Koziołka Matołka.

 

26 listopada uroczyście obchodziliśmy Święto pluszowego misia – najlepszego przyjaciela dzieci, którym bardzo często i chętnie się bawią. W tym dniu spotkaliśmy się w sali Wesołych misiów z dziećmi z grupy Żabek i Smerfów. Święto rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Panią Ewę pt. Historia pluszowego misia. A potem recytowaliśmy dla misiów wiersze i śpiewaliśmy piosenki, był też konkurs na lizanie miodku z talerzyka (przysmaku wszystkich misiów i dzieci również) oraz kolorowanie obrazków z postaciami misiów. Pani dyrektor wręczyła poszczególnym grupom dyplomy za udział w tak wspaniałym i wesołym święcie. Maluszki naklejały również sylwety misiów z gotowych elementów i ozdobiły nimi swoją salę.

 

Zabawy i wróżby andrzejkowe: