W październiku w grupie Wesołych misiów:

Poznaliśmy tematykę ruchu ulicznego – poznaliśmy miejsca, w których można przejść na drugą stronę ulicy (przejście dla pieszych – zebra, przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną); nauczyliśmy się wiersza pt. "Światła na skrzyżowaniu" oraz piosenki "Jedzie auto"; uczyliśmy się rozpoznawać odgłosy ulicy; bawiliśmy się w ruch uliczny z użyciem plastikowych krążków; podejmowaliśmy próby kolorowania różnych pojazdów.

W październiku poznaliśmy również cechy jesiennej pogody; bawiliśmy się przy piosence "Zła pogoda" wykorzystując instrumenty perkusyjne. Zabawy przy muzyce należą do najbardziej ulubionych w grupie Wesołych misiów, należą do nich m.in.: "Julijanka", "Stary niedźwiedź", "Jawor", "Jestem muzykantem", "Pingwinki".

W zawiązku z omawianą tematyką malowaliśmy farbami plakatowymi parasole.

W październiku wzięliśmy udział w imprezie która odbywa się u nas cyklicznie od kilku lat, a mianowicie w Święcie Łasucha. W tym roku odbyło się ono pod hasłem: "Od starszaka do malucha świętujemy Dzień Łasucha". Tym razem przewodnim produktem, z którego nasze kochane mamy przygotowały potrawy było jabłuszko. Po otwarciu imprezy przez Panią Dyrektor Edytę Kowalską i krótkim programie artystycznym udaliśmy się na degustację potraw, jakże pięknie wyglądających i równie wspaniale smakujących: szarlotek, placuszków, babeczek, naleśników, jabłek w czekoladzie, soków i wielu, wielu innych. Serdeczne podziękowania składamy naszym mamom, które przygotowały te wszystkie pyszności – p. Annie Bełczewskiej, p. Adzie Zygadło, p. Dominice Goryś, p. Sylwii Golińskiej, p. Renacie Ślusarz-Magiera, p. Milenie Mroczkowskiej, p. Katarzynie Rożek, p. Anecie Kolasa.

26 października byliśmy widzami przedstawienia w wykonaniu aktorów z Krakowa pt. "Wyprawa do krainy Oz". Dzięki wizytom w naszym przedszkolu profesjonalnych artystów dzieci mogą podziwiać piękne scenografie, kostiumy i grę aktorów. Teatr jest dla dzieci rzeczywistością wyjątkową, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym. Wprowadzanie dzieci w świat sztuki poprzez teatr przynosi im wiele korzyści: rozwija wyobraźnię, zachęca do wspaniałej zabawy dającej wiele satysfakcji, skłania do koncentrowania uwagi na określonym spektaklu, uczy kultury mówienia i zachowania się. Ponadto przedszkolak może dowiedzieć się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy, ruch sceniczny, drama czy pantomima. Przedstawienia teatralne wywierają duży wpływ na postawy moralne dzieci, wyostrzają zmysł obserwacji, kształtują osobowość i rozładowują nagromadzone emocje.

Nasze zabawy: