9 listopada po wspaniałych uroczystościach Dla Ciebie Polsko w Sali kina Etiuda wszyscy poszliśmy pod Maszt Niepodległości - miejski symbol jedności naszego społeczeństwa, który powstał z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Wspólnie z towarzyszącymi nam Mamami starałyśmy się wytłumaczyć Małym Polakom napis ‘Wszystkim tym, którym Bóg Honor Ojczyzna były cenniejsze niż życie’. Złożyliśmy również  Polsce  życzenia na Jej setne urodziny. Czego dzieci  życzyły  Ojczyźnie?

Droga Polsko! Z okazji Twojego święta życzę Ci:

• "...by wszyscy Polacy byli uśmiechnięci, szczęśliwi;
  • by dzieci wesoło się bawiły, by mogły chodzić do szkół i przedszkoli;
  • by wokoło nas było czysto;
  • byś zawsze była wolna i nigdy  Cię nam nikt nie ukradł;
  • byś rosła piękna i bogata..."

"W Pacanowie kozy kują...", ale tym razem Koziołek Matołek wybrał się do Przedszkola nr 15 na interaktywne przedstawienie, w które ochoczo włączyły się Nasze Przedszkolaki.

Wspaniale odpowiadały na zadane zagadki, wcielały się w kowali, podkuwały Koziołka, układały rymy i wspólnie z bohaterem przedstawienia podróżowały pociągiem osobowym Malwinka z Kozich Górek do Ostrowca.

Śmiech, radość i uśmiech towarzyszyły naszym  Dzieciom w ciągu całego spektaklu.

Psotki i Śmieszki w Majsterkowie - Castorama Ostrowiec Św.

23 listopada 2018 r. wybraliśmy się na bezpłatne warsztaty do Castoramy.

Ich celem było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, pobudzanie wyobraźni, rozwijanie umiejętności manualnych, wykonywanie pracy wg instrukcji, zwiększanie wiedzy i świadomości ekologicznej oraz zapoznanie z pracą stolarza.

Dzieci pod okiem specjalisty z Castoramy - Pana Mariusza - samodzielnie wykonały własne zabawki - lokomotywę z wagonem i skonstruowały stojak na filiżanki. Zajęcia dały naszym milusińskim wiele radości i satysfakcji z pokonywanych trudności i końcowego efektu swojej pracy.

Dziękujemy pracownikom Castoramy Ostrowiec Św. za zorganizowanie zajęć.

26 listopada przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy, w specjalnie przygotowanej na tę okazję misiowej krainie. Poznały historię misiowego święta, wspólnie uczyły się a następnie recytowały rymowanki o Misiu. Przedszkolaki bawiły się przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", "Pokochaj Pluszowego Misia". W tym dniu czekały na dzieci również wiele innych atrakcji, takich jak: zabawy ruchowe i gimnastyka i tańce z misiami, quizy, zgadywanki. Wykonaliśmy też pracę plastyczną Miś Pomponik.

Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy.