W przedszkolu uczymy dzieci okazywania szacunku osobom, które od nas odeszły, pokazujemy także, jak ważne jest zachowanie o nich pamięci.

Spacer alejkami cmentarza na którym są pochowani zacni Obywatele Ostrowca, osoby zasłużone, weterani powstania listopadowego i styczniowego, uczestnicy I i II Wojny Światowej oraz nasi bliscy, był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie dzieciom w pamięci.

Kto ty jesteś?
– Polak mały...

Z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości, również przedszkolaki świętowały ten wyjątkowy dla Nas – Polaków dzień. O godz. 11:11 cała społeczność przedszkola przyjmując właściwą postawę "na baczność", odśpiewała 4-zwrotki hymnu Polski "Mazurek Dąbrowskiego" biorąc udział w akcji "Rekord dla Niepodległej". Dzieci poznawały symbole narodowe, zabytki charakterystyczne dla naszego i wybranych miast, ważne wydarzenia historyczne naszej ojczyzny. Grupa dzieci wzięła udział w "Ostrowieckim Biegu Niepodległości 11 listopad 2018".

"Biedronki" zdały egzamin z historii i udowodniły, że posiadają wiedzę o Polsce - naszej Ojczyźnie.

Dorota Wróbel

"Biedroneczki" wzięły udział w zajęciach technicznych w Castoramie. Tematem zajęć były zabawki z drewna: samolot i pociąg. Z pomocą pana Mariusza wszyscy bardzo starannie wykonali modele środków transportu. Głównym celem warsztatów było rozbudzanie w dzieciach pasji do majsterkowania, rozwijanie umiejętności manualnych, pogłębianie wiedzy w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Dorota Wróbel

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Głównym celem wychowania przedszkolnego jest wszechstronny rozwój dziecka dostosowany do jego indywidualnych możliwości.

Każde dziecko rozwija się indywidualnie w swoim własnym tempie, ale przeciętny sześciolatek jest dzieckiem aktywnym, bystrym, wygadanym i ciekawym świata. Ma dużą potrzebę rywalizacji i współzawodnictwa, oczywiście nie lubi przegrywać, dlatego często chce aby inni dostosowali się do reguł wymyślonych przez niego.

Dojrzałości szkolna - przygotowanie dziecka do opanowywania elementarnych kompetencji szkolnych i odnosi się do sfer: psychomotorycznej, słownikowo-pojęciowej i emocjonalno-motywacyjnej.

Dorota Wróbel

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!"

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka - Pluszowy Miś. Mimo, coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija. Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. "Biedroneczki" wykonały piękne portrety misiów, były konkursy, degustacja miodu, zabawa dyskotekowa przy największych misiowych przebojach. Dzień w przedszkolu był pełen radości, a misiowa zabawa na długo pozostanie w naszej pamięci.

STO LAT MISIU!