Pierwsze dni naszych pociech w przedszkolu:

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu."
Robert Fulghum

Drodzy Rodzice pamiętajcie, że nawet jeśli dobrze przygotujecie dziecko, to ma ono prawo wyrażać sprzeciw i niezadowolenie - w końcu w jego życiu zaszła radykalna zmiana i potrzeba trochę czasu, aby ją zaakceptowało. Ale jeśli przetrwacie pierwsze miesiące, dalej będzie już z górki i tylko patrzeć jak Wasz Maluch z przejęciem opowie o swych pierwszych przyjaźniach, zabawach, a Wam wtedy ze wzruszenia zakręci się łza w oku...

Przedszkole jest partnerem rodziców we właściwym kształtowaniu osobowości dziecka i stymulowaniu jego ogólnego rozwoju. Rodzice powinni pamiętać, że uwagi i opinie nauczycielek, szczególnie te trudne do akceptacji przez rodziców wynikają z troski o dziecko. Tak więc postarajmy się wspólnie, aby pobyt dziecka w przedszkolu był wspominany jako jeden z najradośniejszych okresów jego życia.

20 września nasi milusińscy obchodzili swoje święto. Uroczystość miała na celu dostarczenie dzieciom kolejnych okazji do wesołej zabawy i czerpania radości z bycia przedszkolakiem. Od samego ranka dzieci mogły uczestniczyć w różnych atrakcjach zorganizowanych specjalnie dla nich. Nauczycielki starały się jak najbardziej uatrakcyjnić ten dzień. Przygotowały dla dzieci zabawy, tańce i konkursy w salach zabaw oraz w ogrodzie.

Rośnijcie zdrowo i wesoło a uśmiech niech zawsze gości na Waszych pięknych twarzach!

Próba ewakuacyjna w naszym przedszkolu:

W możliwie najszybszy sposób zebrane pod opieką nauczycielek dzieci udały się do swoich wyjść ewakuacyjnych, po czym zebrały się na podwórku przedszkolnym. Po udanej próbie ewakuacyjnej całego przedszkola panie nauczycielki zdały raport pani dyrektor o stanie i ilości dzieci.

Wszystko przebiegło sprawnie. Przedszkolaki szybciutko się ustawiły w pary i postępowały zgodnie z poleceniami kierujących całą akcją.

Przedszkolaki spisały się na medal! Czas ewakuacji niewiele ponad 3 minuty!!!

Jesteśmy zatem przygotowani na tego typu sytuacje i będziemy już wiedzieć jak się wówczas zachować!

Buzia Twoja uśmiechnięta,
w dniu radosnym Twego święta
Przyjmij proszę me życzenia,
niech się spełnią Twe marzenia
Ważna dzisiaj data taka,
bo to przecież Dzień Chłopaka!

Takie płynęły życzenia do wszystkich chłopaków z przedszkola w dniu ich święta. Oj, było to, było: prezenty, dużo radości, uśmiechu i zabawy.