Fikoland jest miejscem zabaw, które uwielbiają wszystkie dzieci. Po przybyciu do "Bawialni Fiku Miku" zostaliśmy bardzo miło przywitani i zaproszeni do wspólnych zabaw przez panią Magdę. W pięknej, kolorowej sali mogliśmy korzystać ze znajdujących się tam atrakcji. "Biedroneczki" tryskały energią i radością, zabawa była doskonała, każdy znalazł coś dla siebie i aktywnie spędził czas, zaspokajając naturalną potrzebę ruchu. Na koniec na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek, który smakowała wyśmienicie.

Zabawy takie rozwijają: spostrzegawczość, kreatywność, poczucie kontroli, umiejętność współpracy w grupie oraz zdrową rywalizację i współzawodnictwo.

W piękny wrześniowy dzień wybraliśmy się do Rezerwatu  Archeologiczno - Przyrodniczego w Krzemionkach, a w nim turystyczną trasę podziemną, schodząc kilka merów pod ziemię i wędrując chodnikami wykopanymi przez dawnych górników. W białych wapiennych ścianach "Biedroneczki" widziały figury woskowe wydobywające krzemień. Zwiedziły zrekonstruowaną neolityczną osadę na terenie Rezerwatu oraz stałą wystawę, zatytułowaną "Krzemionki dawniej i dziś".

Bezpośrednie obserwacje i doświadczenia zaspokajają naturalną ciekawość dzieci, a przede wszystkim umożliwiają praktyczne poznawanie świata.

13.09.2013 roku został uchwalony - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Korzystając z pięknej pogody w ogrodzie przedszkolnym zorganizowałyśmy gry i zabawy. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. "Biedroneczki" wzięły udział w uroczystościach zorganizowanych na KSZO: konkurencjach sportowych, zabawach muzyczno rytmicznych, puszczaniu "balonika marzeń".

Wszystkim PRZEDSZKOLAKOM  życzymy zdrowia, szczęścia oraz spełnienia najskrytszych marzeń.
Dzieciństwo to piękny okres w życiu człowieka. Oby trwał jak najdłużej i składał się wyłącznie z wyjątkowych chwil, pełnych radości..

Po wakacjach "Biedroneczki" pierwsze kroki skierowały do przedszkolnego ogródka. Obserwowały rośliny, które z wielkim zaangażowaniem sadziły i siały na wiosnę, pomagały wyrywać chwasty  oraz nasadzały nowe byliny i cebule kwiatowe.

Praktyczne zajęcia kształtują u dzieci postawy ekologiczne, poznają etapach rozwoju i warunki życia roślin, obserwują zmiany zachodzące w wyglądzie roślin w ciągu roku. Przedszkolaki nabyły umiejętność posługiwania się prostymi narzędziami ogrodniczymi i wyrabiają w sobie nawyk systematycznego pielęgnowania roślin.

"Jeśli świat będzie czysty - zdrowa będzie żywność, powietrze, woda".

Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku, należy dziecku ukazać potęgę i piękno otaczającego świata. Wzbudzić pozytywne uczucia, takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody.

Biedroneczki wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Dzieci pełne entuzjazmu, przemierzały teren w pobliżu przedszkola i zbierały odpady.

Biedroneczki wzięły udział w pikniku pt. "Zostań strażakiem na jeden dzień" zorganizowanym z okazji 100 letniej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Strażacy zademonstrowali swoją niebywałą sprawność, zjeżdżając do nas po rurze, zwiedzaliśmy pomieszczenia remizy, poznaliśmy dokładnie wyposażenie samochodów strażackich. Mogliśmy również obserwować różne ćwiczenia oraz  przy pomocy dzielnych strażaków przećwiczyć umiejętność lania wody ze strażackiego hydrantu.

Niechętnie dzieci opuszczały piknik, zawód strażaka bardzo im się podobał.