Przedszkole Publiczne Nr 15
w Ostrowcu Świętokrzyskim

Witamy na stronie internetowej Przedszkola Publicznego Nr 15 im. Janiny Porazińskiej
w Ostrowcu Świętokrzyskim.

 • Nasze przedszkole to miejsce jasne, sympatyczne, przestronne i pełne zabawek.
 • Tu pod okiem doświadczonych nauczycielek, dzieci zdobywają wiedzę w zakresie programu wychowania w przedszkolu, rozwijają zainteresowania (min. kółko plastyczne i teatralne), wyrównują deficyty (ćwiczenia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna), poznają przyjaciół, uczą się samodzielności i współdziałania w grupie, bawią się w salach i przedszkolnym ogrodzie.
 • Dzieci nie są ograniczone zakazami i nakazami, ale uczą się przestrzegać zasad wspólnych nam wszystkim.
 • Troszczymy się o ich harmonijny rozwój we wszystkich sferach: fizycznej, emocjonalnej, poznawczej, duchowej i społecznej.
 • Każde dziecko traktujemy jako odrębną osobę, nie porównujemy jej z innymi.
 • Nasze dzieci uczymy wiary we własne siły i możliwości, zachęcamy do pokonywania trudności.
 • Okazujemy im szacunek i zaufanie, chwalimy nawet za drobne osiągnięcia.

Aktywne dzieciaki z JANINKOWEGO PRZEDSZKOLA nr 15 podczas pracy zdalnej

Czas zdalnego nauczania przypadający w terminie 29.03 – 17.04.2021 r. wymagał gotowościi determinacji w realizowaniu zadań dydaktycznych zarówno od dzieci, rodziców, jak i od nauczycieli.

Przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 15 na osiedlu Ogrody bardzo sprawnie i efektywnie wykonywały zadania przesyłane przez swoje wychowawczynie na zamknięte grupy wirtualne.

Nauczycielki tak dobierały ćwiczenia, aby realizować podstawę programową oraz kształtować i rozwijać u dzieci koordynację wzrokową, słuchową, ruchową oraz sprawność manualną.

Stąd w materiałach edukacyjnych nie zabrakło propozycji wykonania różnorodnych prac plastycznych, wysłuchania bajek i wierszyków, obejrzenia filmików edukacyjnych, wykonania ćwiczeń gimnastycznych czy też śpiewania i słuchania piosenek. We wszystkich grupach wiekowych znalazły się obszerne informacje o wiośnie oraz o świętach i zwyczajach wielkanocnych. Stąd takie tytuły prac, jak: wielkanocny kogucik – praca z nieużytków, wiosenne drzewko – praca plastyczna czy też kwiaty w naszym ogródku – wyklejanie techniką origami. Dzieci pięcioletnie i sześcioletnie mierzyły się z trudniejszymi zadaniami – utrwalały pojęcia związane z następstwem czasu, przeliczały i określały elementy w zbiorach. Przedszkolaki z Janinkowego Przedszkola nr 15 wraz ze swoimi rodzicami, którzy dzielnie wspierali swoje pociechy, rzetelnie i systematycznie odrabiały wszystkie zlecone zadania i ćwiczenia. Jednak nic nie zastąpi przedszkola, do którego można przyjść oraz uczyć się i bawić w nim wraz ze swoją panią, koleżankami i kolegami z grupy. Dlatego radość jest ogromna z powrotu do stacjonarnego pobytu w przedszkolu.

Wyjątkowy Gość w Janinkowym Przedszkolu nr 15 na os. Ogrody

W czwartek 25 marca w godzinach dopołudniowych, Przedszkole Publiczne nr 15 na osiedlu Ogrody odwiedził Prezydent Ostrowca – Jarosław Górczyński. Pan Prezydent został przywitany przez dyrektorkę placówki – Edytę Kowalską, która zaprosiła gościa do obejrzenia i wysłuchania montażu słowno – muzycznego pt.: „Awantura o jaja”w wykonaniu starszaków z grupy IV Psotki iŚmieszki, pod kierunkiem wychowawczyni Jolanty Goliat. Dzieci z prawdziwym zaangażowaniem wcieliły się w wyznaczone im role i z humorem przedstawiły podwórkowe sprzeczki kur. Następnie Psotki i Śmieszki zaprosiły pana Prezydenta do swojej sali, aby pokazać ulubione miejsce zabaw i nauki. Kolejną grupą, którą odwiedził zaproszony gość były Biedronki, które złożyły mu życzenia wielkanocne oraz wręczyły laurkę, wykonaną wspólnie w grupie. Następnie najmłodsze dzieci z grupy Wesołych Misiów, choć troszkę onieśmielone, z aktorskim zacięciem zaprezentowały autorskie wykonanie wierszyka pt. „Pan tulipan”.Ostatnim etapem wizyty prezydenta w przedszkolu był występ dzieci z grupy Smerfy, które zaśpiewały piosenkęo tematyce świątecznej połączoną z odgrywaniem ról. Smerfiki złożyły życzenia od całej społeczności przedszkolnej i podarowały wielkanocny stroik. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania pana prezydenta: czy lubią swoje przedszkole, czy lubią swoje panie nauczycielki i wyrażały radość ze spotkania z wyjątkowym gościem. Tak miła i wyczekiwana wizyta kiedyś musiała się zakończyć, ale pozostaną piękne wspomnienia i wrażenia. Wizyta Prezydenta miała oczywiście również wymiar gospodarczy, a co cieszy podwójnie jej zwieńczeniem będzie wkrótce remont placu zabaw.

Wielka opowieść o powstaniu Wszechświata

W Przedszkolu Publicznym nr 15 od września 2020 r. do czerwca 2021 r. realizowany jest Ogolnopolski Projekt Edukacyjny pod hasłem: W ŚWIECIE MONTESSORI.

W tym tygodniu nauczycielki wraz z przedszkolakami tworzyły Wielką Opowieść o Powstaniu Wszechświata, która jest jedną z części projektu.

Koordynatorką przedsięwzięcia w placówce jest Pani Katarzyna Chełminiak, która zaproponowała dzieciom kreatywne zajęcia z użyciem dostępnych i bezpiecznych produktów oraz przyborów. W ten sposób przedszkolaki poznały Układ Słoneczny, dowiedziały sie, że Ziemia krąży wokół własnej osi i wokół Słońca.

Zaangażowanie przedszkolaków w twórcze działania miało na celu rozbudzenie ich zainteresowań otaczającym światem.

Przedszkolaki z Janinkowego Przedszkola były niezwykle podekscytowane i zaciekawione pomysłami, które z pieczołowitością wdrażały i realizowały.

 

DZIEŃ NOWYCH TECHNOLOGII W EDUKACJI W JANIKOWYM PRZEDSZKOLU NA OSIEDLU OGRODY

Jest to inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w pracy z uczniem/dzieckiem w placówce i poza nią.

Sprawne posługiwanie się komputerem i technologią informatyczną to wymóg  dzisiejszych czasów. W grupie II Smerfy dzieci na co dzień korzystają z tablicy multimedialnej poszerzając swoje wiadomości  i umiejętności w bardzo zróżnicowanym zakresie.

22.03.2020 r. W grupie II Smerfy dzień zajęć rozpoczął się od pogadanki na temat znaczenia technologii informatycznej w życiu codziennym.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Teatru, dzieci wraz z nauczycielką odbyły wirtualną podróż do Teatru Lalek we Wrocławiu.

Dowiedziały się jak powstaje spektakl teatralny oraz poszerzył słownictwo związane z teatrem.

Następnie obejrzały teatrzyk kukielkowy” Kozucha Klamczucha” według utworu Janiny Porazinskiej- patronki przedszkola. Dzieci oglądały także filmik zachęcający do rysowania postaci wielkanocnego zajączka i kurczaka. W dalszej części dnia dzieci kolorowały, wykonały i mocowany sylwety do patyczków, aby posłużyły do WIELKANOCNEGO SMERFOWEGO TEATRZYKU.  

Smaczne zdrowe i kolorowe menu w Przedszkolu nr 15

Jak bardzo ważne jest właściwe żywienie dzieci w wieku przedszkolnym, wie chyba każdy rodzic. Odpowiednie żywienie gwarantuje prawidłowy rozwój fizyczny, umysłowy i społeczny dzieci. Przez właściwe odżywianie należy rozumieć przede wszystkim dostarczenie dziecku energii i składników odżywczych w ilości pokrywającej jego zapotrzebowanie. O tych wymaganiach doskonale pamięta pani intendentka PP 15- Anna Maj – Śliwka, która wspólnie z pracownikami pionu kuchennego placówki, układa jadłospis dekadowy.

W diecie dzieci w wieku przedszkolnym bardzo ważna jest różnorodność produktów uwzględnianych w jadłospisie. Dlatego konieczne są produkty: zbożowe, jako źródło węglowodanów oraz witamin z grupy B – podkreśla pani Anna Maj – Śliwka. Stąd podczas śniadania przedszkolaki otrzymują pieczywo mieszane zarówno białe jak i razowe, płatki zbożowe, stanowiące źródło energii oraz składników mineralnych.

Kolejną istotną grupą produktów są warzywa i owoce, dostarczające witaminy C, B – karotenu, kwasu foliowego, a także składników mineralnych. Dlatego na podwieczorek dzieci otrzymują świeże jabłka, gruszki, pomarańcze czy też sałatkę owocową. Nie sposób wreszcie pominąć mleka i produktów mlecznych, takich jak jogurty, kefiry,sery twarogowe, białe, żółte oraz kawa mleczna i kakao. Codzienna dieta w Janinkowym Przedszkolu zawiera także mięso zarówno drobiowe, wołowe i w niewielkiej ilości wieprzowe, a także ryby i jaja, które dostarczają milusińskim pełnowartościowe białko oraz witaminy z grupy B. W przedszkolu zapewniamy także dostęp do spożywania nasion słonecznika, dyni oraz orzechów i rodzynków, co stanowi źródło błonnika, witamin i minerałów. W jadłospisie obecne są także tłuszcze roślinne i zwierzęce, np.: olej rzepakowy, masło naturalne i oliwa z oliwek do surówek. W celu stałego zapewnienia  płynów w diecie, dzieci otrzymują aromatyczne i zdrowe herbatki owocowe, soki 100% warzyw i owoców, kompoty, wodę mineralną niegazowaną. Do słodzenia używany jest między innymi miód naturalny.

Warto wspomnieć o dobrze wyposażonej przedszkolnej kuchni, gdzie posiłki są przygotowywane na parze, bez niezdrowego smażenia, w piecu konwekcyjno – parowym. Dzięki temu codziennie dzieci otrzymują zdrowe, smaczne i świeże dania. Przedszkolny kucharz serwuje wypieki autorskie, własne z małą zawartością cukru. W przedszkolnym menu rodzice znajdą m.in.: Dzień z przysmakami Papy Smerfa: śniadanie – zaczarowany rogal z masłem i serkiem tartare, kakao, herbatkę; obiad –  zupa pomidorowa z ryżem, wiosenny gulasz wołowy z kaszą gryczaną, buraczki ze Smerfowej plantacji, sok jabłkowy; podwieczorek – Łasuchowe ciasto drożdżowe z kruszonką – wypiek własny, soczek owocowy ze słomką. – Rodzice, którzy zdecydują się na wybór Przedszkola nr 15 dla swoich pociech, mogą być pewni, że ich dzieci otrzymają dobry i pożywny, a przede wszystkim zdrowy posiłek – podkreśla dyrektor przedszkola Edyta Kowalska

Realizacja Projektu Edukacyjnego JANINKA NA GÓRSKIM SZLAKU w Przedszkolu nr 15

W ostatnich dniach lutego przedszkolna społeczność z PIĘTNASTKI na osiedlu Ogrody realizowała ciekawy projekt pod hasłem: Janinka na górskim szlaku. Finalne zajęcia w ramach cyklu PORA NA KĄCIK DYREKTORA poprowadziła dyrektor placówki Edyta Kowalska, która zaprosiła każdą grupę w inną podróż po górskich szlakach. Dzieci trzyletnie WESOŁE MISIE poznawały Tatry, oglądały ludowy strój góralski oraz uczestniczyły w zabawie ruchowej Górska wspinaczka.

Przedszkolaki z grupy II SMERFY pojechały wraz z Janinką w Alpy, zobaczyły, jak wygląda turysta na górskim szlaku i w co powinien być ubrany. Z kolei dzieci 4-5 letnie z grupy III BIEDRONKI zwiedzały z Janinką Himalaje, dowiedziały się, że górska pogoda może być zmienna i nieprzewidywalna, a zwieńczeniem ich aktywności była zabawa ruchowa: Widzę coś.

Starszaki PSOTKI I ŚMIESZKI z grupy IV wyruszyły w egzotyczną podróż do Ameryki Południowej, aby poznać Andy, dzieci rozmawiały o różnorodnych smakach potraw góralskich oraz wesoło bawiły się w aktywności ruchowej: Gdzie jest owieczka?

Celem zajęć było zaznajomienie przedszkolaków z takimi pomocami edukacyjnymi jak: mapa, globus, atlas, przewodnik, plansze, jak również uświadomienie dzieciom położenia gór, o których była mowa w projekcie. Zajęcia zostały wzbogacone o słownictwo zaczerpnięte z języka angielskiego, ściśle skorelowane z tematyką zajęć: sheep, mountains, weather, które to słówka zostły utrwalone przez panią anglistkę na zajęciach językowych w placówce.

Podejmując realizację powyższych działań, staraliśmy się rozwijać u dzieci kompetencje kluczowe, takie jak: porozumiewanie się w językach obcych, umiejętność uczenia się oraz położyliśmy nacisk na kształtowanie kompetencji społecznych i obywatelskich. – mówi dyrektor Edyta Kowalska.

KOCI ŚWIAT – zajęcia edukacyjne metodą projektu w Janinkowym Przedszkolu

W Publicznym Przedszkolu nr 15 im. Janiny Porazińskiej na os. Ogrody w ciągu dwóch tygodni lutego, realizowany był projekt edukacyjny pod hasłem: KOCI ŚWIAT – zajęcia edukacyjne metodą projektu.
Każda z czterech grup zrealizowała własne działania i pomysły, które zaprezentowała swoim kolegom i koleżankom w przedszkolu, jak również zostały one przesłane rodzicom na zamknięte grupy wirtualne. Grupa I Wesołe Misie poznawała koci świat w działaniach pod hasłem: „Kochane kociaki”. Po ustaleniu problemów badawczych, dzieci przystąpiły do działań w postaci: oglądania filmu edukacyjnego pt.: „Wycieczka do weterynarza – Pan Kotek był chory”, oglądania prezentacji multimedialnej pt.: „Rodzina kotów”, słuchania bajki pt.: „Kotka Kinia. Zwierzaki z Mglistej Kniei”, wykonywania prac plastycznych – maska kota i kotki, mozaikowy kot, Kot Tygrysek – malowanie farbą plakatową, plakat „Co robi kot?” W grupie Wesołych Misiów nie zabrakło także zabaw muzyczno – ruchowych – „Mały kotek sobie śpi”, teatralnych autoprezentacji: „Jestem kotkiem” oraz zabaw ortofonicznych i logopedycznych. Grupa II Smerfy swoje różnorodne działania twórcze realizowała podhasłem: „Koty duże i małe”, podczas których: poznawała koty domowe i dziko żyjące, wspólnie wymyślała rymowanki i zagadki o kotach, uczestniczyła w zabawach ruchowych: „Koty się bawią” oraz „Uciekaj myszko do dziury”, słuchała piosenki „Kotek – Kłopotek”, czy też wykonywała zabawki dla kotka. Z kolei grupa III Biedronki rozmawiała na temat dbania i zajmowania się kotkami, oglądała film pt.: „Przygody Kota Filemona”, wykonywała także prace plastyczne oraz ozdabiała kocie maski, jak również ćwiczyła narządy mowy w zabawach językowych „Kocie głosy”. W najstarszej grupie dzieci sześcioletnich – „Psotkach i Śmieszkach”, zajęcia zatytułowane były „Kraina Kocimiaukoci”, działania skoncentrowane były na rozmowach kierowanych dotyczących kotków, zabawach orientacyjno – porządkowych oraz ruchowych. Realizacja projektu edukacyjnego, którego bohaterem jest kot, miała na celu wzbudzenie w dzieciach sympatii dla tych zwierząt, odpowiedzialności za nie podczas opieki i pielęgnacji, a także zwrócenie uwagi na problem bezdomnych kotków i odpowiedzi na pytanie: jak im pomagać. Zajęcia edukacyjne bardzo podobały się przedszkolakom, a koci temat okazał się niezwykle twórczy i wdzięczny do realizacji. {gallery}gallery/2020_21/2021_02_18{/gallery}

Rekrutacja do przedszkola na nowy rok szkolny 2021/2022

Składanie Deklaracji Kontynuacji Wychowania Przedszkolnego dla dzieci uczęszczających w bieżącym roku szkolnym do przedszkola trwa: od 22 lutego do 28 lutego 2021 r.

Składanie wniosków o przyjęcie do przedszkola nowych dzieci odbywać się będzie według harmonogramu:

 • pierwszy termin: od 01 – 31.03.2021 r.
 • termin uzupełniający: od 01 – 16.06.2021 r.

 

Komplet dokumentów niezbędnych do zapisu dziecka do przedszkola na nowy rok szkolny znajdą Państwo na stronie przedszkola w zakładce REKRUTACJA

Dokumenty można także pobierać w wersji papierowej bezpośrednio w placówce: PP 15, os. Ogrody 27, tel. 41 247-22-73

Dzień Babci i Dzień Dziadka w PP 15

„Babcie i Dziadziusiowie świętują i razem z wnukami się radują.” W miniony czwartek i piątek w JANINKOWYM PRZEDSZKOLU na os. Ogrody odbyły się uroczyste występy i programy artystyczne dedykowane BABCIOM I DZIADZIUSIOM dzieci uczęszczających do placówki. Ze względu na obostrzenia związane z COVID-19, niemożliwe było ugoszczenie dostojnych Seniorów na miejscu, ale filmiki i zdjęcia zawierające piosenki oraz wierszyki dla Babć i Dziadziusiów, zostały przesłane do poszczególnych grup wirtualnych.

Najmłodsza grupa Wesołe Misie zaprezentowała taneczny program artystyczny, w którym dzieci wdzięcznie tańczyły w parach przy dźwiękach melodii: „Kręcą się kółeczka”, „Zatańczmy śmieszny taniec”, a także z radością odśpiewały „100 lat” dla Kochanych Babć i Dziadziusiów. W grupie Smerfy przedszkolaki zaprosiły swoje Babcie i Dziadków w sentymentalną podróż szlagierów lat siedemdziesiątych: Anny Jantar, Ireny Jarockiej czy Jerzego Połomskiego, do których wykonywały układy taneczne, improwizowały romantyczne spotkania w kawiarenkach, aby w ten sposób wyrazić, to, jak bardzo kochają  Babcie i Dziadków.  Grupa III Biedronki uroczyście złożyła życzenia dla swoich Dziadziusiów i Babć, zaprezentowała taniec z pomponami, jak również pokaz gry na instrumentach perkusyjnych. Z kolei Psotki i Śmieszki z powagą słały dla kochanych Babć i Dziadziusiów słodkie całuski, czułe wierszyki oraz bukieciki kolorowych kwiatków, a końcowym punktem występu była piosenka z pokazem ćwiczeń gimnastycznych i sprawnościowych, w której przedszkolaki udowodniły, że nikt nie jest tak silny, sprawny i energiczny, jak Kochana Babcia i Kochany Dziadzio! Wszystkie dzieci z Janinkowego Przedszkola wykonały dla swoich Babć i Dziadków przepiękne upominki, które zaniosły im w darze. A życzeniom i podziękowaniom nie było końca… Niech żyje Dzień Babci i Dzień Dziadka!

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Przedszkola Publicznego nr 15 w Ostrowcu Św.

Przedszkole Publiczne nr 15 im. Janiny Porazińskiej zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Przedszkola Publicznego nr 15 w Ostrowcu Św.

Data publikacji strony internetowej: 2013-01-01. Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-02-24.

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych, formularz kontaktowy nie posiada dowiązanych etykiet tekstowych. Niektóre elementy tekstowe nie mają możliwości zmiany rozmiaru czcionki, mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

 • Deklarację sporządzono dnia: 2021-03-03
 • Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2021-03-03

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

 • Za rozpatrywanie uwag i wniosków odpowiada: Dyrektor przedszkola - Edyta Kowalska.
 • E-mail: pp15@przedszkole.ostrowiec.pl
 • Telefon: 41 247-22-73

Każdy ma prawo:

 • zgłosić uwagi dotyczące dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
 • zgłosić żądanie zapewnienia dostępności cyfrowej strony lub jej elementu,
 • wnioskować o udostępnienie niedostępnej informacji w innej alternatywnej formie.

Żądanie musi zawierać:

 • dane kontaktowe osoby zgłaszającej,
 • wskazanie strony lub elementu strony, której dotyczy żądanie,
 • wskazanie dogodnej formy udostępnienia informacji, jeśli żądanie dotyczy udostępnienia w formie alternatywnej informacji niedostępnej.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie, najpóźniej w ciągu 7 dni. Jeśli w tym terminie zapewnienie dostępności albo zapewnienie dostępu w alternatywnej formie nie jest możliwe, powinno nastąpić najdalej w ciągu 2 miesięcy od daty zgłoszenia.

Skargi i odwołania

Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:

 • Organ nadzorujący: Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 15 w Ostrowcu Św.

"Nazwa organu odwoławczego" oświadcza, że każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Wejście na obszar ogrodu przedszkolnego usytuowane jest bezpośrednio przy chodniku osiedlowym. W celu przedostania się na teren przedszkola, należy otworzyć furtkę, przejść chodnikiem i pokonać kilkustopniowe schody. Przy schodach wejściowych znajduje się podjazd dla wózków inwalidzkich. Po prawej stronie drzwi na wysokości 150 cm. znajduje się dzwonek. Budynek jest dwupoziomowy (poziom 0 i 1) - posiada schody, natomiast nie ma windy. Dyrektor jednostki wyraża zgodę na wstęp z psem asystującym w szczególnych przypadkach. Przedszkole posiada parking dla pracowników jednostki oraz rodziców dowożących dzieci do placówki.

Informacje dodatkowe i inne oświadczenia

Do końca 2021 roku strona internetowa zostanie w pełni dostosowana do wymagań prawnych. "Aktualnie trwają prace nad konwersją wszystkich plików PDF do wersji dostępnych cyfrowo" itp.

Niech żyje bal! Zabawa karnawałowa w Janinkowym Przedszkolu

22 stycznia bieżącego roku dzieci z Przedszkola nr 15 na os. Ogrody uczestniczyły w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest zabawa choinkowa. Ze względu na obostrzenia i konieczność stosowania reżimu sanitarnego, bal odbył się bez udziału rodziców i osób trzecich w placówce.

Za organizację zabawy tanecznej odpowiedzialne były panie nauczycielki – wychowawczynie poszczególnych grup. Dzieci zostały przywitane przez panią dyrektor – Edytę Kowalską, która wcielając się w postać Elzy z Krainy Lodu, zainicjowała bal. Dzieci młodsze pląsały w barwnych muzycznych korowodach, uczestniczyły w pokazie mody znanych postaci z bajek oraz w zabawach: „Gorące krzesło”; „Kaczuszki”; „Taniec z balonikami”. Z kolei dzieci starsze uczestniczyły w takich zabawach jak: „Śpiąca królewna i śpiący rycerz”; „Zgrabne ręce”; „Kto pierwszy”. Przedszkolaki były bardzo uradowane i wybornie się bawiły, a dodatkową atrakcję kulinarną stanowiła smakowita tęczowa galaretka przygotowana przez przedszkolnego kucharza. Celem zabawy karnawałowej było tworzenie w placówce pogodnego i radosnego nastroju wśród dzieci oraz uczenie wzajemnych pozytywnych relacji społecznych.

Informacja o zmianie kont bankowych

Informujemy, że z dniem 01.02.2021 r. nastąpi zmiana banku (z PKO BP na Santander) oraz kont wpłat należności za żywienie oraz za godziny pobytu w przedszkolu.

Nowe konta:

 • wpłaty za godziny: 75 1090 2040 0000 0001 4742 5702
 • wpłaty za żywienie: 48 1090 2040 0000 0001 4742 5703

Serdecznie prosimy wszystkich rodziców o uregulowanie zaległych płatności ostatecznie do dnia 27.01.2021 r.

Jasełka w Janinkowym Przedszkolu

W dniach: 17, 18, 21 grudnia zorganizowane zostały Jasełka w Przedszkolu Publicznym nr 15, w tym roku dzieci nie mogły się razem zgromadzić w sali gimnastycznej, ze względu na obostrzenia sanitarne dotyczące COVID–19, dlatego występy jasełkowe odbyły się w salach poszczególnych grup wiekowych.

(więcej…)

Zajęcia z bajkoterapii w Janinkowym Przedszkolu

W ubiegłym tygodniu w ramach akcji GOŚĆ SPECJALNY W PRZEDSZKOLU, na zaproszenie pani dyrektor PP 15 – Edyty Kowalskiej, swój autorski cykl zajęć przeprowadziła pani Barbara Bakalarz – Kowalska, dyrektor Biblioteki WSBiP w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz biblioterapeutka.

(więcej…)
Skip to content